تخت کم جا 

تخت کم جا که به آن تخت خواب تاشو و یا تخت تاشو نیز گفته می‌شود، محصولی بسیار مناسب و کاربردی برای افرادی است که از مشکل کمبود فضا در آپارتمان‌ها و منازل مسکونی رنج می‌برند. این محصولات فضای بسیار کمی را به اشغال خود درمی‌آورند و لذا مورد توجه و اقبال بسیاری از مردم واقع شده‌اند. از طرف دیگر کیفیت و امکانات تخت‌خواب‌های معمولی را نیز دارند.

این تخت‌ها از یک بدنه تاشو به وجود آمده‌اند و دارای برخی از ابزارهای اتصال و درب نیز هستند. برخی از این محصولات نیز از تجهیزات و وسایل اضافه‌تری به وجود آمده‌اند.
نحوه عملکرد این تخت‌خواب‌ها به این شکل است که در حالت‌های معمولی می‌توانید آن‌ها را به صورت‌های عمودی و یا افقی در کنار یک دیوار و یا کمد قرار دهید تا فضای بسیار کمی را اشغال کنند.
در صورتی‌ که قصد داشته باشید از این تخت‌ها استفاده کنید باید دستگیره آن را بکشید تا به یک تخت خواب راحت تبدیل شود و سپس آن‌ها را مورد استفاده قرار دهید.
در بسیاری از موارد این محصولات به‌ صورت چند منظوره طراحی می‌شوند. بنابراین می‌توانید از آن‌ها هم به‌ عنوان تخت خواب و هم به‌ عنوان کمد، کتاب‌خانه و… استفاده کنید.
این تخت‌ها با در نظر گرفتن سایز و ابعاد اتاق شما طراحی‌ شده و نصب می‌گردند. بنابراین امکان جابجایی و یا انتقال آن‌ها وجود ندارد.

انواع تخت تاشو

تخت‌خواب‌های تاشو و کم جا انواع متفاوتی دارند و طرح و شکل‌های آن‌ها نیز با یکدیگر دارای اختلافاتی است. از جمله انواع این محصولات می‌توان به تخت‌خواب‌های یک‌ نفره تاشو و عمودی اشاره کرد. اگر دارای اتاقی هستید که عرض آن بیشتر است می‌توانید از این تخت‌ها استفاده کنید.
این محصولات در حال حاضر در انواع تخت خواب تاشو عمودی دو نفره و افقی هم طراحی و تولید می‌شوند. هر کدام از این محصولات را می‌توان به‌ صورت تک منظوره و یا چند منظوره طراحی کرد تا کاربردهای آن‌ها افزایش پیدا کند.

قیمت تخت کم جا

یکی از نکات بسیار مهم پیش‌ از خرید تخت کم جا در نظر گرفتن قیمت آن است. لازم است بدانید که قیمت تخت­های کم جا تحت تأثیر چند عامل قرار می‌گیرد. یکی از مهم‌ترین این عوامل، جنس پروفیل به‌ کار رفته در فرایند تولید این محصولات است. نوع رنگ بدنه نیز در قیمت این تخت‌ها اثراتی را به وجود می‌آورد.
هر چه پروفیل به‌ کار رفته در ساخت این تخت‌خواب‌ها از ضخامت بیشتری برخوردار شده و یا نوع رنگ بدنه آن کیفیت بالاتری داشته باشد، به‌ طور حتم قیمت این تخت‌ها نیز افزایش بیشتری پیدا خواهد کرد.
جنس باکس تخت خواب کم جا نیز در تعیین قیمت آن اثرگذار است. در بیشتر موارد تولیدکنندگان برای ساخت این محصولات، از ام دی اف و یا نئوپان استفاده می‌کنند. قیمت ام دی اف بالاتر از نئوپان است. به‌ همین دلیل اگر باکس از ام دی اف ساخته‌ شده باشد قیمت آن از نئوپان بالاتر خواهد بود.
ام دی اف نیز خود انواع داخلی و خارجی دارد که کیفیت‌های آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. این عامل نیز قیمت تخت خواب کم جا را تغییر می می‌دهد.
متریال مورد استفاده در ساخت، ابعاد تخت کم جا، طرح و شکل و… نیز در تعیین قیمت این محصولات اثرگذار است.