دیوارکوب (دیوارپوش)  چیست و چه کاربردی دارد؟

دیوارکوب همان‌طور که از نامش نیز مشخص شده، به پوششی گفته می‌شود که بر روی دیوارها قرار می‌گیرد. به این محصولات، دیوارپوش نیز گفته می‌شود. در حال‌ حاضر از ماده‌ها، بافت‌ها و طرح‌های مختلفی بر روی دیوارها استفاده می‌کنند. انتخاب این مواد و طرح‌ها به سلیقه شما و تناسب با دکوراسیون فضای مورد نظرتان وابسته است.

وجود این طرح و نقش و رنگ‌ها باعث می‌شود تا تنوع مورد نظر شما در فضای منزلتان به وجود آید. این محصولات می‌توانند از دیوار در برابر رطوبت، حفاظت نموده و به زیباسازی دیوار و محیط دست بزنند و یا عایق مناسبی در برابر گرما، سرما، سر و صدا و… باشند.

خرید دیوارکوب (دیوارپوش)

دیوارپوش‌ها در انواع ام دی اف و یا پی وی سی طراحی می‌شوند. بسیاری از افراد به خرید دیوارکوب از جنس ام دی اف علاقه دارند و برخی تمایل دارند به خرید دیوارکوب از جنس پی وی سی دست بزنند. این افراد پیش‌ از خرید باید به نکاتی دقت کنند. برای نمونه، لازم است بدانید که دیوارپوش‌های ام دی اف، قابل شستشو نبوده و می‌توانید آن‌ها را با استفاده از یک دستمال مرطوب، تمیز کنید.

در بیشتر موارد، این دیوارپوش‌ها عرض بین ۲۰ تا ۲۵ سانتی‌متر داشته و طول آن‌ها نیز ۲٫۸۰ است. این نوع از دیوار پوش‌ها با ضخامت ۸ میلی‌متری طراحی می‌شوند. در حالی‌ که دیوارپوش‌های از جنس پی وی سی با استفاده از نوعی پلیمر ترمو پلاستیک ساخته می‌شوند. این محصولات در بیشتر موارد، با عرض میان ۲۰ تا ۲۵ سانتیمتر طراحی‌ شده و طول آن‌ها نیز ۳ یا ۶ متر است. دیوار پوش‌های از جنس پی وی سی با ضخامت ۸ میلی‌ متری طراحی می‌شوند.
نصب دیوارکوب پی وی سی برای بسیاری از علاقه‌مندان بسیار مناسب است. چراکه این دیوارپوش‌ها به‌ صورت توخالی طراحی‌ شده و لذا وزن آن‌ها نسبت‌ به دیوار پوش‌های ام دی اف، بسیار پایین‌تر است. این محصولات به دلیل داشتن وزن کم و سبکی، در شاخه‌های شش‌متری طراحی‌ شده و برای فضاهایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که ارتفاع بسیار بالایی دارند. در برخی از موارد نیز از این دیوار پوش‌ها برای پوشش‌دهی به سقف استفاده می‌کنند.

نصب دیوارکوب از جنس پی وی سی برای افرادی که علاقه دارند دیوارپوش را شستشو دهند نیز مناسب و کاربردی است. چرا که این محصولات قابل شستشو هستند. یکی دیگر از نکاتی که لازم است در زمینه این نوع از دیوارکوب‌ها به آن توجه داشته باشید این است که امکان دارد این محصولات در اثر برخورد با اشیاء سخت و یا تیز دچار آسیب شوند. برای نمونه سوراخ شده و یا پس‌ از مدتی از استفاده، پوسیده شوند.
در حال حاضر، دیوارکوب‌های چرمی، سه‌بعدی، سنگی، آجری، آلومینیومی، شیشه‌ای و… نیز طراحی می‌شوند که هر کدام جذابیت و ویژگی‌ها و موارد استفاده خاص خود را دارند.

قیمت دیوارکوب (دیوارپوش)

در نظر گرفتن قیمت دیوارکوب برای بسیاری از افراد نکته حائز اهمیتی است. قیمت دیوارپوش با در نظر گرفتن چند عامل و یا فاکتور مهم مشخص می‌شود. یکی از مهم‌ترین عوامل اثرگذار بر قیمت این محصولات، نوع دیوارپوش مورد نظر شما است. این‌ که پوشش مورد نظرتان، از نوع ام دی اف، پی وی سی، چرمی، شیشه‌ای و… باشد، به‌ طور حتم، قیمت متفاوتی خواهد داشت.

جهت مشاوره و اطلاع از قیمت دیوارکوب ( دیوارپوش ) با آروما چوب در تماس باشید.