همه چیز راجع به پارتیشن

در سال‌های اخیر پارتیشن‌ها به یک دکور محبوب در صنعت طراحی و دکوراسیون داخلی تبدیل شده‌اند و همچنان در حال افزایش محبوبیت در سراسر کشور هستند. اگر یک فضای مسطح باز داشته باشید و نیاز باشد که فضاهای پر سر و صدا را از فضاهایی که نیاز به حریم خصوصی دارند جدا کنید بهترین تصمیم چه خواهد بود؟ بدون انجام هیچ کار ساختمانی بزرگ و بازسازی کامل فضای خود می‌توانید از پارتیشن‌ها استفاده کنید که با کمترین هزینه در فضای بزرگ شما نصب شده و اتاق‌های مختلف را از هم جدا می‌کنند.

پارتیشن اداری چیست؟

پارتیشن‌های اداری را می‌توان به عنوان راحت‌ترین، مقرون‌به‌صرفه‌ترین و ساده‌ترین راه برای ایجاد فضای کاری جداگانه و با حفظ حریم خصوصی دانست. پارتیشن‌های اداری می توانند موقت یا دائمی باشند و تقریباً در هر اندازه اتاق مورد نیاز می‌توانند منعطف و قابل تغییر باشند. پارتیشن‌ها در واقع جداکننده هر فضا و یک دیوار موقت است که در واقع یک دیوار نیست و نسبت به یک سازه بزرگ مثل دیوار برای ساخت آن صدا یا آشفتگی ایجاد نمی‌شود.

پارتیشن‌ها مدل‌های مختلفی دارند، از پارتیشن‌های شیشه‌ای گرفته تا پارتیشن‌های چوبی که بسته به نیاز شما قابل تولید و نصب هستند و بعد از ساخت به راحتی توسط نصاب در محل مورد نظر شما نصب می‌شود.

قیمت پارتیشن چقدر است؟

اگر به دنبال جدا کردن فضاهای خود از هم هستید به طور قطع پارتیشن‌ها بهترین و به صرفه‌ترین انتخاب شما در دکوراسیون داخلی هستند و دیگر نیازی به بنایی و ساختن دیوارهای ساختمانی نخواهید داشت. با توجه به بودجه‌ای که برای پارتیشن‌بندی فضای خود در نظر گرفته‌اید می‌توانید پارتیشن‌های مختلف از جمله چوبی، آلومینیومی، شیشه‌ای و ... را انتخاب کنید تا قیمت‌های متفاوت هر یک را بسنجید.

توجه داشته باشید کیفیت ساخت و همچنین مواردی مثل ایجاد پرده، استفاده از یراق‌آلات مختلف، نوع متریال استفاده شده و ... می‌تواند قیمت پارتیشن را تغییر داده و از کم تا زیاد برای هر فضایی باشد. در هر صورت ایجاد پارتیشن در فضا می تواند سرمایه گذاری ارزانی برای دفاتر یا فضاهای مختلف باشد که با کاربردی بودن خود برای ایجاد فضاهای حریم شخصی می‌تواند بهره وری و کارایی فضای مورد نظر را تغییر دهد.

نحوه خرید پارتیشن

برای خرید پارتیشن اولین نیاز شما بررسی نوع خواسته و علاقه شخصی شماست. با توجه به علایق خود می‌توانید نوع متریال استفاده شده در پارتیشن را به همراه رنگ‌بندی متناسب با فضا را انتخاب کنید. در مرحله بعد می‌توانید از متخصصین این حوزه درخواست کنید که به فضای مورد نظر شما آمده و اندازه‌گیری‌های لازمه را برای ساخت طرح مورد نظرتان انجام دهند. در مرحله بعد با چیدمان فضا و مشخص شدن میزان پارتیشن مورد نیاز می‌توانید خرید پارتیشن خود را نهایی کرده و در مرحله ساخت قرار بگیرید. بعد از فرآیند ساخت متخصصین نصب پارتیشن که افراد ماهر در این زمینه هستند وظیفه چیدمان فضای شما بر اساس نوع خواسته‌تان را بر عهده دارند. در نظر داشته باشید در زمان نصب می‌توانید ایده‌های مورد نظرتان را به نصاب گوشزد کرده تا در صورت امکان طرح مورد نظرتان را پیاده‌سازی کرده و نصب کند.