کابینت پلی اورتان چیست؟

کابینت پلی اورتان یکی از انواع پرمصرف و پرطرفدار کابینت‌های آشپزخانه است. این محصولات، در واقع همان کابینت‌هایی هستند که از جنس چوب ساخته‌ شده و یا با استفاده از ام دی اف خام تهیه شده‌ و با پوششی از رنگ پلی اورتان، تزیین شده‌اند.

کابینت پلی اورتان

کابینت‌های پلی اورتان دارای انواع مختلفی هستند. از جمله انواع این محصولات می‌توان به کابینت‌های پلی اورتان با ام دی اف خام، کابینت­های پلی اورتان با روکش چوبی و کابینت­های پلی اورتان تمام چوب اشاره کرد. رنگ پلی اورتان به‌ کار رفته در پوشش و یا روکش این کابینت‌ها باعث شده تا ویژگی‌های منحصر به‌ فردی برای این محصولات به وجود آید.

برای نمونه، به دلیل استفاده از این رنگ‌ها، کابینت‌های پلی اورتان، کیفیت و طول عمر و دوام بسیار بالایی دارند. این رنگ‌ها از نظر میزان و قدرت چسبندگی نیز بسیار مناسب هستند و پس‌ از اجرا شدن در سطح چوب و یا ام دی اف نیز به‌ سرعت خشک می‌شوند. بنابراین در بیشتر موارد در هنگام طراحی و ساخت کابینت‌ها از این رنگ‌ها استفاده می‌کنند.

در حال حاضر این امکان فراهم شده که شما بتوانید انواع مختلفی از کابینت‌های پلی اورتان، در رنگ‌های مختلف را انتخاب و خریداری کنید. چراکه رنگ‌های پلی اورتان، تنوع بسیار بالایی دارند. این رنگ‌ها را می‌توان به ۲ دسته اصلی بر پایه روغن و بر پایه آب دسته‌بندی نمود.

کابینت‌های پلی اورتان بر پایه‌ روغن، کیفیت بسیار بالاتری داشته و از طول عمر و ماندگاری بالاتری برخوردار شده‌اند. چراکه غلظت رنگ‌های آن‌ها بیشتر است و از طرفی، دیرتر هم خشک شده‌اند. اما کابینت­های پلی اورتان بر پایه آب، کیفیت پایین‌تری دارد. چراکه رنگ به کار رفته در پوشش این کابینت‌ها، رقیق‌تر است.

خرید کابینت پلی اورتان

در حال‌ حاضر به دلیل وجود برخی از ویژگی‌ها، خرید کابینت پلی اورتان افزایش پیدا کرده‌ است. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به طیف رنگی مختلف این محصولات اشاره کرد. بنابراین می‌توانید مطابق با سلیقه شخصی و در نظر گرفتن دکوراسیون منزل خود، هر رنگی از این کابینت­ها را انتخاب و خریداری کنید.

بسیاری از افراد نیز برای انتخاب و خرید این محصولات به عامل کیفیت توجه دارند. لازم به ذکر است که کیفیت و ماندگاری این کابینت‌ها بسیار بالا بوده و می‌توانند در برابر اختلاف دما و اشعه ماوراءبنفش مقاومت کنند.

قیمت کابینت پلی اورتان

قیمت کابینت پلی اورتان با در نظر گرفتن چند عامل مهم مشخص می‌شود. یکی از عوامل اثرگذار بر قیمت این محصولات، قیمت مواد اولیه به‌ کار رفته در فرایند تولید آن‌ها است. از جمله این مواد می‌توان به ام دی اف، چوب رنگ و… اشاره کرد. طرح کابینت­های پلی اورتان و نوع ابزار و تجهیزات به‌ کار رفته در فرایند تولید آن­ها نیز قیمت این محصولات را تغییر خواهد داد. کیفیت رنگ، کیفیت روکش و… نیز در قیمت نهایی این کابینت­ها اثرگذار خواهد بود.

نصب کابینت پلی اورتان

نصب کابینت پلی اورتان، به‌ ویژه برای افرادی مناسب است که به نگه‌داری دقیق و مراقبت همیشگی از این محصولات، اهمیت ویژه‌ای می‌دهند. چراکه می‌توانند این محصولات را به‌ سادگی تمیز نمایند. به طور کلی، فرایند نگه‌داری و مراقبت از این کابینت‌ها بسیار آسان است.