طراحی و ساخت کابینت پولیش

کابینت پولیش چه ویژگی‌هایی دارد؟

یکی از انواع کابینت که بهترین گزینه برای خانه‌هایی به سبک کلاسیک است، کابینت پولیش نام دارد. این کابینت با ظاهر براق و دسته‌های نئوکلاسیک خود جذابیت آشپزخانه شما را چندبرابر می‌کند. اگر می‌خواهید پیش از خرید، درباره این نوع کابینت اطلاعات بیشتری کسب کنید، با ما همراه باشید.

کابینت پولیش

در ساخت کابینت‌های پولیش از ام‌ دی‌ اف استفاده شده و یک‌لایه 3 میلی‌متری رنگ پولیش روی آن کشیده می‌شود. رنگ پولیش ظاهر کابینت را شیشه و کاملا براق می‌کند و با استفاده از یک دسته نئوکلاسیک، زیبایی آن تکمیل می‌شود. ازآنجایی‌که ایده کابینت‌های پولیش از کابینت‌های شرکت زنتیک ایتالیا (معروف به انزو) گرفته شده است، بسیاری از مردم این کابینت را به نام کابینت انزو می‌شناسند. اما کابینت‌هایی با این ظاهر که در ایران وجود دارند، از نوع پولیش هستند؛ در صورت تمایل بهتر است از نام طرح انزو برای آن استفاده شود.

خرید کابینت پولیش

ازآنجایی‌که در تولید کابینت‌های پولیش رنگ و طرح‌های خاصی مورداستفاده قرار می‌گیرد، باید حتما با سایر دکوراسیون منزل هماهنگ شود. البته در نهایت این شما هستید که رنگ کابینت را انتخاب می‌کنید و ممکن است به یک رنگ سفارشی علاقه داشته باشید؛ این امر هم امکان‌پذیر است. اگر چیدمان خانه شما به سبک کلاسیک است، می‌توانید از این نوع کابینت استفاده کنید. برای خرید کابینت با جنس بدنه پولیش باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • کابینت‌های پولیش خود را به یک فرد یا شرکت حرفه‌ای بسپارید زیرا فرایند تولید آن حساس است.
  • به دلیل اینکه پیداکردن تعمیرکار این نوع کابینت در بازار کم است، باید دقت کنید که تولیدکننده، خدمات پس از فروش هم ارائه دهد.
  • از اینکه شرکت تولیدکننده قطعات جانبی مانند دستگیره را جداگانه به فروش برساند، مطمئن شود.

قیمت کابینت پولیش

به دلیل اینکه فرایند تولید کابینت پولیشی دشوار، حساس و طولانی است و در ساخت آن از مواد اولیه گران‌قیمتی استفاده می‌شود، از سایر کابینت‌ها گران‌تر است. ازآنجایی‌که شیوه مورداستفاده در تولید کابینت‌های پولیش پاششی است، باید در محیطی ایزوله تولید شود که این امر به هزینه بیشتری نیاز دارد. مهم‌ترین عوامل در تعیین قیمت این کابینت عبارت‌اند از:

  • جنس بدنه کابینت
  • ضخامت ام‌دی‌اف به‌کاررفته در ساخت بدنه کابینت
  • متراژ کابینت‌ها دیواری
  • متراژ کابینت‌های زمینی
  • نوع یراق‌آلات به‌کاررفته
  • متراژ کابینت‌های درب نما (برای آب‌گرم‌کن، هود و...)

نصب کابینت پولیش

از آنجایی ساخت کابینت بدنه پولیش بسیار حساس است، باید نصاب هم نهایت دقت و ظرافت را در نصب این نوع کابینت به خرج دهد. بهتر است از نصاب‌های معرفی شده توسط خود شرکت تولیدکننده استفاده کنید تا هزینه شما به هدر نرود.

انتخاب سنگ و کاشی متناسب در کنار کابینت، جلوه خاصی به آشپزخانه می‌دهد؛ به همین دلیل برای شما چند پیشنهاد داریم. شما می‌توانید از سنگ‌های تیره برای کابینت‌های روشن استفاده کنید. البته برای کابینت‌های پولیش سنگ‌های کوارتز و کورین مناسب هستند؛ شما می‌توانید از نمونه مصنوعی آن استفاده کنید. ازآنجایی‌که کابینت‌ها بسیار ساده هستند، بهتر است کاشی‌های طرح‌دار را برای بین آنها انتخاب کنید.

جمع‌بندی

استفاده از کابینت پولیش ظاهر خانه شما بسیار شیک می‌کند اما به دلیل حساس بودن فرایند تولید، باید آن را از یک مجموعه حرفه‌ای مانند آروما چوب خریداری کنید. امیدواریم نکاتی که در این مطلب درمورد کابینت‌، نحوه تولید، قیمت و نحوه نصب آن اشاره کردیم به شما در انتخاب این مدل کابینت کمک کرده باشد.