کمد

طراحی و ساخت انواع کمد و کمد دیواری

توضیحات

همه چیز راجع به کمد دیواری

کمد دیواری یکی از بهترین امکانات در زندگی‌های آپارتمانی محسوب می‌شود. محفظه‌ای که در بخشی از اتاق طراحی و نصب می‌شود و امکان قرار دادن بسیاری از وسایل را فراهم می‌سازد. انتخاب کمد دیواری جدید، طراحی کمد دیواری‌ های زیبا و جادار و نصب کمد دیواری به شکل اصولی و استاندارد نقش بسیار مهمی در دکوراسیون داخلی یک خانه خواهد داشت.

مزایای نصب کمد دیواری

همانطور که می‌دانید کمد دیواری فضای بسیار کمتری از اتاق را نسبت به کمد‌های عادی اشغال می‌کند. این نوع کمد‌ها به ویژه برای خانه‌های کوچک و با متراژ کم یا برای خانوار‌هایی که وسایل بسیاری دارند یک امکان عالی به نظر می‌رسد.

کمد دیواری ریلی یکی از بهترین اشکال کمد دیواری است که استفاده از آن بسیار ساده و راحت است و حتی فضایی برای باز شدن درب‌ها اشغال نمی‌کند، برای خانه‌هایی که با محدودیت متراژ اتاق‌ها مواجه هستند، نصب کمد دیواری ریلی بهترین گزینه خواهد بود.

کمد دیواری مدرن و جدید در مقایسه با مدل‌های سنتی کمد دیواری از مزایای بیشتری برخوردار است. این کمد‌ها عموماً دارای طراحی بسیار زیبا هستند، قرار‌گیری، آینه، کشو، طراحی قرار گرفتن میز اتو در آن، طراحی قرارگیری تختخواب‌های کم جا، میز‌های کم جا و… در این کمد دیواری‌ها آن‌ها را به اصلی‌ترین بخش دکوراسیون داخلی به ویژه برای خانه‌های کوچک تبدیل کرده است.

مهمترین ویژگی‌های یک کمد دیواری خوب

اگر قصد خرید کمد دیواری دارید باید ویژگی‌های یک کمد خوب را بدانید. مهمترین ویژگی‌هایی که  می‌توان در نظر گرفت عبارتند از:

کیفیت

مهمترین متریال ساخت کمد ها چوب است، البته محصولات دیگری چون MDF، ممبران و… استفاده از این متریال‌ها نیز رواج پیدا کرده است. هیچ فرقی نمی‌کند شما کدام متریال را انتخاب می‌کنید، مهمترین نکته انتخاب یک متریال با کیفیت و عالی برای اخست کمد دیواری است.

انتخاب نوع کمد دیواری

همانطور که گفتیم کمد دیواری نقش مهمی در دکوراسیون داخلی ایفا می‌کند بنابراین انتخاب مدل، نوع و شکل طراحی کمد دیواری مسأله‌ای است که باید به آن توجه داشته باشید. کمد دیواری ساده، مدرن، سنتی، ریلی، کوچک، بزرگ و… مسأله‌ای است که قبل از سفارش ساخت کمد باید به آن فکر کنید.

فضای کمد

انتخاب بزرگی فضای خالی کمد دیواری و نوع کاربری آن مسأله مهم دیگری است که نیاز به تصمیم‌گیری دارد. عمق، ارتفاع و بزرگی کمد باید با فضا و مساحت اتاق تناسب داشته باشد و بهینه‌ترین فضا را در اختیار کاربر قرار دهد.

ابزار و یراق

یکی دیگر از مسائل مهم در خرید کمد دیواری، توجه به ابزار و یراق آلاتی است که در آن به کار رفته است، کیفیت و زیبایی دو مسأله مهم در این انتخاب هستند. دستگیره‌ها، لولا‌ها، طبقه‌ها و امنیت آن‌ها و… همگی از جمله نکاتی هستند که باید به آن توجه ویژه داشته باشید.

قیمت کمد دیواری

قیمت یک کمد با توجه به مسائلی چون کیفیت و متریال ساخت کمد دیواری، متراژ آن و نوع کمد تعیین می‌شود. انواع کمد دیواری عبارتند از: ریلی، کلاسیک و کشویی که قیمت ساخت و نصب هریک از آن‌ها با توجه به نکاتی چون کیفیت، جنس و متراژ کاملاً متفاوت خواهد بود.

با داشتن کمدهای جادار و در عین حال خوش ساخت می‌توانید بدون دغدغه تمامی وسایل و موارد مورد نیازتان را سازماندهی کنید. با توجه به کم شدن فصای منازل و آپارتمانی شدن  آن‌ها اهمیت داشتن کمدهایی با فصای مناسب و زیبا اهمیت بسیار زیادی دارد.
شما می‌توانید برای سفارش ساخت کمد به صورت کاملا انحصاری با کارشناسان آروما چوب اقدام به برقراری ارتباط نمایید. فراموش نکنید که آروما چوب هر آنچه برای خلق رویا نیاز دارید را در اختیارتان قرار میدهد.

نمونه کارهای کمد دیواری